29. októbra 2022 čakajú Slovensko historicky prvé spojené voľby, jeden deň to budú komunálne aj župné voľby. Prinášame vám prehľad kandidátov, z ktorých si budú môcť vyberať obyvatelia Ružinova. Zoznamy sú v podobe, v akej boli oficiálne zverejnené v čase uzávierky tohto čísla Ružinovského Echa.
KANDIDÁTI NA STAROSTU
1. Veronika Biksadská, Mgr., 40 r., zdravotníčka, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
2. Martin Chren, Ing., 41 r., ekonóm, starosta, Tím Ružinov
3. Jana Jányová, 35 r., marketingová manažérka, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
4. Peter Strapák, Ing., 45 r., IT architekt, nezávislý kandidát
5. Ivor Švihran, 33 r., sprievodca cestovného ruchu, nezávislý kandidát
KANDIDÁTI NA POSLANCOV
Volebný obvod číslo 1 – NIVY (volia sa 3 poslanci)
1. Veronika Biksadská, Mgr., 40 r., zdravotníčka, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
2. Michal Gašaj, Ing., PhD., 40 r., zástupca starostu, Tím Ružinov
3. Vladimír Kovalčík, 65 r., dôchodca, Strana moderného Slovenska (sms)
4. Monika Kozelová, Mgr., 61 r., dramaturgička, poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, Tím Ružinov
5. Pavol Pánik, 51 r., osvetľovač, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
6. Marek Pokrývka, Mgr., 34 r., motoristický a technologický novinár, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
7. Ivan Prokop, 42 r., prevádzkar ubytovacieho a rekreačného zariadenia, Tím Ružinov
8. Adrian Šándorčín, Mgr., 47 r., advokát, Hlas - sociálna demokracia
9. Katarína Šimončičová, Ing., 74 r., ochranárka, poslankyňa miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
10. Ľuboš Šmidák, Mgr., 42 r., manažér, učiteľ, tlmočník, nezávislý kandidát
11. Marek Tomašek, Ing., 36 r., projektový manažér, Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
12. Lucia Venczelová, JUDr., 39 r., advokátka, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
Volebný obvod číslo 2 – STARÝ RUŽINOV (volia sa 2 poslanci)
1. Tomáš Alscher, Ing., MPH, 38 r., riaditeľ Národného onkologického ústavu, Tím Ružinov
2. Martin Kostelničák, PhDr., PhD., 38 r., marketingový manager, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
3. Petra Kurhajcová, Ing., 42 r., poslankyňa za mestskú časť, podnikateľka, Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
4. Ľubor Markech, JUDr., LL.M., MBA, 31 r., právnik, Hlas – sociálna demokracia
5. Adam Nochta, 30 r., marketingový špecialista, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
6. Alena Novotná, Mgr., 36 r., projektová menežérka, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí
7. Ján Palenčár, 47 r., prezident asociácie realitných kancelárií, Tím Ružinov
8. Michal Páleník, Mgr., Ing., PhD., 43 r., vysokoškolský pedagóg, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
9. Ján Polčic, 48 r., masér, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
10. Miloslava Šavelová, Ing., 71 r., dlhoročná riaditeľka ZOO, Hlas – sociálna demokracia
11. Ivor Švihran, 33 r., sprievodca cestovného ruchu, nezávislý kandidát
Volebný obvod číslo 3 – RUŽOVÁ DOLINA (volia sa 2 poslanci)
1. Igor Adamec, Mgr., 58 r., spisovateľ, Hlas – sociálna demokracia
2. Miroslav Bílik, 54 r., organizátor charitatívnych podujatí, Tím Ružinov
3. Jozef Bodlák, Ing., 65 r., dôchodca, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
4. Juraj Jánoš, Ing., 35 r., autorizovaný stavebný inžinier, súdny znalec, Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
5. Viliam Kadera, 67 r., dôchodca, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
6. Pavol Krajčík, BSBA, 49 r., projektový manažér, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
7. Peter Šolc, 61 r., podnikateľ, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
8. Michal Vicáň, Mgr., 38 r., poslanec mestskej časti, projektový manažér, Tím Ružinov
Volebný obvod číslo 4 – TRÁVNIKY (volia sa 3 poslanci)
1. Michaela Biharyová, JUDr., 37 r., právnička, štátna zamestnankyňa, Tím Ružinov
2. Martin Ferák, Mgr., 50 r., podnikateľ, Tím Ružinov
3. Zuzana Fialová, Mgr., 48 r., property menežérka, Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
4. Miloslav Hrádek, JUDr., Mgr., LL.M., 48 r., kontrolór v samospráve, Starostovia a nezávislí kandidáti
5. Janka Hrádková, Ing., Mgr., 46 r., administratívna zamestnankyňa, Starostovia a nezávislí kandidáti
6. Anna Husárová, 69 r., dôchodkyňa, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
7. Andrea Kováčová, 46 r., lektorka anglického jazyka, Srdce – slovenská národná jednota – strana vlastencov
8. Karolína Lupták Sigmundová, MSc., 33 r., analytička pre riadenie kreditného rizika v banke, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
9. Jakub Mydla, Ing., 33 r., stavebný inžinier, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
10. Jakub Nedoba, Mgr., 34 r., publicista, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
11. Juraj Polčič, Mgr., 39 r., sociálny pracovník, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí
12. Simona Silvia Richterová, 22 r., študentka, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
13. Jaromír Šmátrala, JUDr., PhD., 44 r., kontrolór hokejového zväzu, advokát, Starostovia a nezávislí kandidáti
14. Martin Vojtašovič, JUDr., LL.M. , 38 r., právnik, Hlas – sociálna demokracia
Volebný obvod číslo 5 – POŠEŇ (volia sa 3 poslanci)
1. Peter Frasch, Ing., 47 r., informatik, systémový inžinier, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
2. Martin Gála, Mgr., 30 r., pedagogický pracovník, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí
3. Róbert Grega, Bc., 36 r., osobný bankár, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
4. Leo Havlíček, Ing., 58 r., štátny zamestnanec, Hlas - sociálna demokracia
5. Peter Herceg, Mgr., 49 r., projektový manažér, poslanec miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
6. Peter Kalivoda, Mgr., 45 r., expert na životné prostredie, Hlas – sociálna demokracia
7. Matej Kučera, Mgr., 34 r., štátny zamestnanec, Tím Ružinov
8. Katarína Matejčíková, Mgr., 29 r., historička umenia, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí
9. Matúš Méheš, JUDr., 42 r., advokát, Tím Ružinov
10. Rudolf Orlický, 72 r. dôchodca, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
11. Jana Poláčiková, PhDr., 55 r., vysokoškolská pedagogička, Tím Ružinov
12. Lucia Štasselová, Ing. arch., 63 r., architektka, poslankyňa mestského zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
Volebný obvod číslo 6 – PRIEVOZ (volia sa 3 poslanci)
1. Mária Barancová, PaedDr., 61 r., špeciálna pedagogička, Tím Ružinov
2. Ján Buocik, Mgr., 45 r., advokát, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
3. Slavomír Drozd, Ing., 57 r., dizajnér, Hlas - sociálna demokracia
4. Monika Ďurajková, Ing., 35 r., ekonómka, poslankyňa miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
5. Nikolaj Gečevský, 45 r., veliteľ hasičského zboru, koordinátor záchranných zložiek, Tím Ružinov
6. Pavol Hanzlík, Dipl. Ing., 59 r., chemik, Srdce - slovenská národná jednota - strana vlastencov
7. Miroslav Janíček, 36 r., VZT technik, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
8. Martin Kalináč, Mgr., 30 r., športový odborník, Hlas - sociálna demokracia
9. Erik Kaliňák, Mgr., 31 r., kreatívny manažér, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
10. Ernest Kováč, PhDr., 48 r., mediátor, učiteľ, Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
11. Jana Lehocká, Ing., 56 r., ekonómka, Tím Ružinov
12. Vladimír Németh, 57 r., živnostník, Srdce - slovenská národná jednota - strana vlastencov
13. Michal Sebíň, RNDr., PhD., 41 r., riaditeľ, predseda občianskeho združenia, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
Volebný obvod číslo 7 – ŠTRKOVEC (volia sa 3 poslanci)
1. Kamil Bodnár, Mgr., 42 r., webanalytik a SEO špecialista, poslanec miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
2. František Bolgáč, Ing., 46 r., obchodný manažér, poslanec miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
3. František Fabián, Ing., MBA, 46 r., riaditeľ, manažér, predseda predstavenstva, Tím Ružinov
4. Jozef Hudák, Ing., 40 r., IT manager, správca bytového domu, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
5. Marcela Kulifajová, Ing., 47 r., štátna radkyňa, Tím Ružinov
6. Šimon Mega, Ing., 39 r., prevádzkar lodenice, Tím Ružinov
7. Robert Müller, 65 r., dopravný konzultant, dôchodca, Hlas - sociálna demokracia
8. Lukáš Reich, 36 r., majster výpravca, šofér autobusu, Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
Volebný obvod číslo 8 – OSTREDKY (volia sa 3 poslanci)
1. Ivan Beňo, PhDr., 54 r., vysokoškolský pedagóg, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
2. Miroslav Čevela, Mgr., 50 r., manažér a producent, Hlas - sociálna demokracia
3. Matúš Grznár, Mgr., 41 r., riaditeľ v medzinárodnej IT firme, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
4. Marianna Kováčová, Mgr., 47 r., zdravotná sestra, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
5. Maroš Mačuha, Mgr., PhD., 49 r., organizátor kultúrnych podujatí, Tím Ružinov
6. Jozef Maté, Mgr., 57 r., výsluhový dôchodca, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
7. Katarína Nádaská, Mgr., PhD., 54 r., zamestnankyňa vo verejnej správe, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
8. Martin Patoprstý, Ing., 37 r., zástupca starostu, Tím Ružinov
9. Vladimír Sirotka, Ing., PhD., 45 r., ekonóm, Tím Ružinov
Volebný obvod číslo 9 – TRNÁVKA (volia sa 3 poslanci)
1. Peter Brťka, Mgr., 53 r., pedagogický pracovník, Hlas – sociálna demokracia
2. Michaela Jakubová, MUDr., 38 r., lekárka, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí
3. Jana Jányová, 35 r., marketingová manažérka, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
4. Michal Kečkéš, Bc., 30 r., zástupca vedúceho prevádzky, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
5. Dário Kočíšek, Mgr., 55 r., manažér prevádzkového úseku, nezávislý kandidát
6. Marek Machata, Mgr. et Mgr., 39 r., poradca pre oblasť sociálnych vecí, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
7. Erik Megyes, Mgr., 25 r., manažér, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
8. Marián Megyes, 54 r., manažér, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
9. Robert Molnár, Mgr., 51 r., riaditeľ komunálneho podniku, Tím Ružinov
10. Silvia Pilková, 48 r., spisovateľka, Tím Ružinov
11. Dávid Staruch, Bc., MBA, 38 r., odborník v oblasti informačných technológií a dátového inžinierstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
12. Peter Strapák, Ing., 45 r., IT architekt, nezávislý kandidát
13. Filip Špacír, Bc., 29 r., riaditeľ stavebnej firmy, Smer - sociálna demokracia, Republika, Domov národná strana
VOĽBY 2022
KANDIDÁTI DO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA
Ďalšie dva biele volebné lístky, ktoré dostanete vo volebnej miestnosti, sa týkajú voľby primátora hlavného mesta a poslancov mestského zastupiteľstva. V tomto prípade už poslancov volia všetci Ružinovčania len z jedného zo- znamu - volebným obvodom je Ružinov.
KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA
1. Miroslav Heredoš, 40 r., podnikateľ, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
2. Martin Jakubec, PhDr., PhD., 38 r., manažér, Kotlebovci - ľudová strana Naše Slovensko
3. Rudolf Kusý, Mgr., 46 r., starosta, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
4. Milena Minichová, Mgr. art., 40 r., herečka, Strana moderného Slovenska (sms)
5. Martin Mlýnek, Ing., 41 r., prednosta miestneho úradu, manažér investičnej firmy, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
6. Peter Poláček, Ing., 54 r., štatutárny zástupca spoločnosti, Hnutie občan národ spravodlivosť
7. Andrej Trnovec, RNDr., 59 r., manažér, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
8. Matúš Vallo, Ing. arch., 45 r., primátor, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
9. Miroslav Vetrík, 47 r., manažér, Život - národná strana
KANDIDÁTI NA POSLANCOV
Vo volebnom obvode sa volí 7 poslancov.
1. Igor Adamec, Mgr., 58 r., spisovateľ, Hlas - sociálna demokracia
2. Veronika Biksadská, Mgr. 40 r., zdravotníčka, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
3. Kamil Bodnár, Mgr., 42 r., webanalytik a SEO špecialista, poslanec miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
4. Ján Buocik, Mgr., 45 r., advokát, nezávislý kandidát
5. Miroslav Čevela, Mgr., 50 r., manažér a producent, Hlas - sociálna demokracia
6. Slavomír Drozd, Ing., 57 r., dizajnér , Hlas - sociálna demokracia
7. Monika Ďurajková, Ing., 35 r., ekonómka, poslankyňa miestneho zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
8. František Fabián, Ing., MBA, 46 r., riaditeľ, manažér, predseda predstavenstva, Tím Ružinov
9. Zuzana Fialová, Mgr., 48 r., občianska aktivistka, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Spolu - občianska demokracia, Šanca
10. Peter Frasch, Ing., 47 r., informatik, systémový inžinier, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
11. Marek Gabonay, Mgr., 43 r., manažér IT spoločnosti, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
12. Michal Gašaj, Ing., PhD., 40 r., zástupca starostu, Tím Ružinov
13. Martin Gála, Mgr., 30 r., pedagogický pracovník, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
14. Nikola Gečevský, 45 r., veliteľ hasičského zboru a koordinátor záchranných zložiek, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
15. Miloslav Hrádek, JUDr. Mgr., LL.M., 48 r., kontrolór v samospráve, Starostovia a nezávislí kandidáti
16. Janka Hrádková, Ing. Mgr., 46 r., administratívna zamestnankyňa, Starostovia a nezávislí kandidáti
17. Martin Chren, Ing., 41 r., ekonóm, starosta, Tím Ružinov
18. Jana Jányová, 35 r., marketingová manažérka, Domov národná strana
19. Erik Kaliňák, Mgr., 31 r., kreatívny manažér, Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
20. Branislav Kaliský, Ing. arch., 54 r., architekt, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
21. Peter Kalivoda, Mgr., 45 r., živnostník, Hlas - sociálna demokracia
22. Igor Kopecký, Ing., 65 r., manažér, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
23. Martin Kostelničák, PhDr., PhD., 38 r., marketingový manager, Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
24. Ernest Kováč, PhDr., 48 r., mediátor, učiteľ, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Spolu - občianska demokracia, Šanca
25. Andrea Kováčová, 46 r., lektorka anglického jazyka, Srdce - slovenská národná jednota - strana vlastencov
26. Monika Kozelová, Mgr., 61 r., poslankyňa parlamentu, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
27. Marcela Kulifajová, Ing., 47 r., štátna radkyňa, nezávislá kandidátka
28. Marek Machata, Mgr. et Mgr., 39 r., poradca pre oblasť sociálnych vecí, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
29. Jozef Maté, Mgr., 57 r., výsluhový dôchodca, Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
30. Erik Megyes, Mgr., 25 r., manažér, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
31. Marián Megyes, 54 r., manažér, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
32. Matúš Meheš, JUDr., 42 r., advokát, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
33. Jakub Nedoba, Mgr., 34 r., publicista, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
34. Rudolf Orlický, 72 r., dôchodca, Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
35. Martin Patoprstý, Ing., 37 r., zástupca starostu, Tím Ružinov
36. Dušan Pekár, JUDr. Ing., 58 r., dlhový poradca, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
37. Jana Poláčiková, PhDr., 55 r., vysokoškolská pedagogička, Tím Ružinov
38. Karol Rebro, Ing. arch., 76 r., architekt, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
39. Lukáš Reich, 36 r., majster výpravca, vodič autobusu, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Spolu - občianska demokracia, Šanca
40. Simona Silvia Richterová, 22 r., študentka, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
41. Denisa Saková, Ing., PhD., 46 r., poslankyňa, Hlas - sociálna demokracia
42. Vladimír Sirotka, Ing., PhD., 45 r., ekonóm, Tím Ružinov
43. Adam Síth, 23 r., študent, Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
44. Peter Strapák, 45 r., IT architekt, nezávislý kandidát
45. Miloslava Šavelová, Ing., 71 r., poradkyňa, špecialistka, Hlas - sociálna demokracia
46. Katarína Šimončičová, Ing., 74 r., ochranárka, poslankyňa miestneho zastupiteľstva, Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola
47. Jaromír Šmátrala, JUDr., PhD., 44 r., kontrolór, advokát, Starostovia a nezávislí kandidáti
48. Filip Špacír, Bc., 29 r., riaditeľ stavebnej firmy, Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
49. Lucia Štasselová, Ing. arch., 63 r., architektka, poslankyňa mestského zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
50. Ivor Švihran, 33 r., sprievodca cestovného ruchu, nezávislý kandidát
51. Jakub Vallo, MUDr., 38 r., lekár, anesteziológ, poslanec mestského zastupiteľstva, Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita
52. Jozef Valovič, PaedDr., 70 r., futbalový tréner, Starostovia a nezávislí kandidáti
53. Michal Vicáň, Mgr., 38 r., poslanec mestskej časti, projektový manažér, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
54. Martin Vojtašovič, JUDr., LL.M., 38 r., právnik, Hlas - sociálna demokracia
55. Peter Vojtko, Mgr., PhD., 35 r., hlavný štátny radca, geológ, Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny
VOĽBY 2022
KANDIDÁTI DO ŽUPNÉHO ZASTUPITEĽSTVA
Modré volebné lístky sú určené pre župné voľby. Na jednom z nich môžete dať krúžok svojmu kandidátovi za žu- pana a na druhom si vyberáte z kandidátov na poslancov. Rovnako ako v prípade voľby mestských poslancov, aj tu je volebným obvodom celý Ružinov.
KANDIDÁTI NA ŽUPANA
1. Ivan Bošňák, Ing., 53, finančný manažér Bratislava - Záhorská Bystrica Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU - občianska demokracia, ŠANCA
2. Juraj Droba, Mgr., MBA, MA, 51, predseda samosprávneho kraja, Bratislava - Staré Mesto Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
3. Milan Lopašovský, PharmDr., 59, diplomat, Bratislava - Staré Mesto, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
4. Ján Mažgút, Mgr., 40 hovorca, Bratislava - Petržalka SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
5. Magdaléna Sulanová, Ing., 70, poslankyňa národnej rady, Bratislava - Rača Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
6. Andrej Trnovec, RNDr., 59, manažér, Bratislava - Staré Mesto, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
7. Dušan Velič, prof., Ing., DrSc., 56, štátny tajomník pre regióny, Bratislava - Záhorská Bystrica , "ZA ĽUDÍ, SME RODINA, Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum"
8. Štefan Zima, Mgr. art., 73, dôchodca, Vinosady REPUBLIKA
KANDIDÁTI NA POSLANCOV
1. Igor Adamec, Mgr. 58 spisovateľ Bratislava - Ružinov HLAS - sociálna demokracia
2 Veronika Biksadská, Mgr. 40 zdravotníčka Bratislava - Ružinov NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
3 Kamil Bodnár, Mgr., 42, webanalytik a SEO špecialista, poslanec miestneho zastupiteľstva Bratislava – Ružinov, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
4 Ján Buocik, Mgr., 45, advokát, Bratislava – Ružinov, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
5 Pavol Čery, 52, riaditeľ firmy, Bratislava – Ružinov, "ZA ĽUDÍ, SME RODINA, Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum"
6 Miroslav Čevela, Mgr., 50, manažér a producent, Bratislava – Ružinov, HLAS - sociálna demokracia
7 Monika Ďurajková, 35, ekonómka, poslankyňa miestneho zastupiteľstva, Bratislava - Ružinov Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
8 Nikolaus Paul Esterházy, 37, lektor, Bratislava - Ružinov NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
9 Zuzana Fialová, Mgr., 48 ,občianska aktivistka, Bratislava – Ružinov, Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU - občianska demokracia, ŠANCA
10 Peter Frasch, Ing. , 47, informatik, systémový inžinier, Bratislava – Ružinov, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
11 Michal Gašaj, Ing., PhD. , 40, zástupca starostu, Bratislava – Ružinov, TÍM RUŽINOV
12 Miloslav Hrádek, JUDr., Mgr., LL.M., 48, kontrolór v samospráve, Bratislava – Ružinov, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
13 Janka Hrádková, Ing., Mgr., 46, administratívna zamestnankyňa Bratislava – Ružinov, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
14 Martin Chren, Ing., 41, ekonóm, starosta, Bratislava - Ružinov TÍM RUŽINOV
15 Jana Jányová, 35, marketingová manažérka, Bratislava – Ružinov, DOMOV národná strana
16 Erik Kaliňák, Mgr., 31, kreatívny manažér, Bratislava – Ružinov, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
17 Branislav Kaliský, Ing. arch., 54, architekt, Bratislava - Ružinov NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
18 Peter Kalivoda, Mgr., 45, živnostník, Bratislava – Ružinov, HLAS - sociálna demokracia
19 Michal Kečkéš, Bc., 30, zástupca vedúceho prevádzky, Bratislava – Ružinov, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
20 Igor Kopecký, Ing., 65, manažér Bratislava – Ružinov, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
21 Martin Kostelničák, PhDr., PhD. , 38, marketingový manager, Bratislava – Ružinov, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
22 Ernest Kováč, PhDr., 48, mediátor, učiteľ, Bratislava – Ružinov, Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU - občianska demokracia, ŠANCA
23 Mária Kováčová, 69, právna poradkyňa Bratislava – Ružinov, "SRDCE - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov"
24 Monika Kozelová, Mgr., 61, poslankyňa parlamentu, Bratislava – Ružinov, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
25 Marcela Kulifajová, Ing., 47, štátna radkyňa, Bratislava – Ružinov, "ZA ĽUDÍ, SME RODINA,
Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum"
26 Marek Machata, Mgr. et Mgr., 39, poradca pre oblasť sociálnych vecí, Bratislava - Ružinov Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
27 Jozef Maté, Mgr., 57, výsluhový dôchodca, Bratislava - Ružinov SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
28 Erik Megyes, Mgr., 25, manažér, Bratislava – Ružinov, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
29 Marián Megyes, 54, manažér, Bratislava – Ružinov, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
30 Natália Nash, PaedDr., 49, riaditeľka odboru, Bratislava – Ružinov, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
31 Jakub Nedoba, Mgr., 34 , publicista, Bratislava - Ružinov NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
32 Martin Patoprstý, Ing., 37, zástupca starostu, Bratislava – Ružinov, TÍM RUŽINOV
33 Dušan Pekár, JUDr., Ing., 58, dlhový poradca, Bratislava – Ružinov, "ZA ĽUDÍ, SME RODINA,
Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum"
34 Sylvia Pilková, 48, spisovateľka, Bratislava – Ružinov, "ZA ĽUDÍ, SME RODINA,
Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum"
35 Jana Poláčiková, PhDr., 55, vysokoškolská pedagogička Bratislava – Ružinov, TÍM RUŽINOV
36 Ján Polčic, 54, masér, Bratislava – Ružinov, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
37 Lukáš Reich, 36, majster výpravca, šofér autobusu, Bratislava – Ružinov, Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU - občianska demokracia, ŠANCA
38 Denisa Saková, Ing., PhD., 46m poslankyňa, Bratislava - Ružinov HLAS - sociálna demokracia
39 Vladimír Sirotka, Ing., PhD., 45, ekonóm, Bratislava – Ružinov, TÍM RUŽINOV
40 Miloslava Šavelová, Ing. , 71, poradkyňa špecialistka, Bratislava – Ružinov, HLAS - sociálna demokracia
41 Katarína Šimončičová, 74, ochranárka, poslankyňa miestneho zastupiteľstva, Bratislava - Ružinov NOVA, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
42 Jaromír Šmátrala, JUDr., PhD., 44, kontrolór hokejového zväzu, advokát Bratislava – Ružinov, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
43 Filip Špacír, Bc., 29, riaditeľ stavebnej firmy, Bratislava – Ružinov, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
44 Ivor Švihran, 33 , sprievodca cestovného ruchu, Bratislava – Ružinov, nezávislý kandidát
45 Jakub Vallo, MUDr., 38, lekár - anesteziológ, poslanec mestského zastupiteľstva Bratislava - Ružinov Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
46 Michal Vicáň, Mgr., 38, poslanec mestskej časti, projektový manažér, Bratislava - Ružinov ,"ZA ĽUDÍ, SME RODINA, Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum"
47 Martin Vojtašovič, JUDr., LL.M., 38, právnik, Bratislava – Ružinov, HLAS - sociálna demokracia
48 Peter Vojtko, Mgr., PhD., 35, geológ, Bratislava – Ružinov, "DOBRÁ VOĽBA a
Umiernení"